Jak zabezpečit nemovitost, když odjíždíme na rekreaci?

Jinak řečeno, žádné příspěvky na sociálních sítích, že odjíždíte za exotikou! Kompletně zatažené žaluzie jsou také jistou nápovědou pro nenechavce. Co dělat, abyste neměli nečekanou návštěvu a neodhalili nepříjemné překvapení po příjezdu domů? Podívejme se na několik tipů, které byste mohli zvážit. Řadu z nich doporučují také zkušení kriminalisté.

 

Snažte se, aby nepřítomnost nebyla vidět 

Nejde jen o kvalitní zabezpečení a špičkové zámky na dveřích. Ty jsou pro mnoho zlodějů překážka, kterou mohou překonat za krátkou chvíli, mají totiž patřičné vybavení. Neměli byste jim nic usnadnit, takže žebřík nenechávejte pod pergolou nebo na zahradě, ujistěte se při odjezdu, že jsou pečlivě zavřená okna a podobně. Když také zajistíte, aby například automatický časovač ve večerních hodinách rozsvítil nebo zapnul na chvíli televizi, vyvoláte dojem, že vlastně doma jste. A lupiči chodí do opuštěných bytů, které si dopředu vytipují. Vaši blízcí by mohli nemovitost pravidelně kontrolovat, třeba jen zalít květiny nebo vybrat poštu. Právě plná schránka je signálem opuštěného stavení.

 

Rozhodují také různé maličkosti 

Lupiči se snaží najít skulinku v zabezpečení objektu. Mohou se zajímat o okénko ve sklepě nebo na WC, zadní dveře a podobně. Je proto důležité, abyste před odjezdem prověřili každou drobnost, která by je mohla upoutat. Pomůže také moderní technika, díky nimž bude následně pro vyšetřovatele snadnější dopadení pachatele. Někdy také vhodně namířená kamera odradí od činu. Jindy může být hodně důmyslná, jako například malá kamera skrytá v budíku v ložnici, který na první pohled nebudí pozornost. Je vždy důležité, abyste byli o krok napřed. Zloději pak minimálně zaměří svou pozornost jinam, vždyť podstoupit takové riziko se jim moc nevyplatí.

jak-zabezpecit-nemovist