Myšlenka je jasná, ušetřit pár procent z prodejní ceny. Přesně tu částku, kterou by si naúčtovala realitní kancelář za své služby. Všechno totiž zvládnete sami za sebe, víte, jak postupovat a nač se připravit, smlouvy zajistí notář a nepotřebujete žádnou asistenci. Jste si opravdu jistí, že děláte správný krok? Jde o náročný úkol a jak by řekl klasik, zuby si také netrháte sami a operaci slepého střeva necháte raději na profesionálech. Tato cesta má svá úskalí a někdy mohou znamenat vážné komplikace. Pojďme si proto nastínit, proč bychom měli dát přednost spolupráci s renomovanou RK, která má za sebou dlouholeté zkušenosti.

Profesionální pomoc se vyplatí 

Brát si dva týdny dovolené, protože musíte řešit několik prohlídek v řadě, připravit kvalitní inzerát, dohodnout si schůzku s fotografem? A v neposlední řadě ještě vyladit interiér bytu, aby při návštěvě působil patřičně útulně? Pokud nevyužijete realitní kancelář, musíte tyto věci absolvovat sami a pravdou je, že jsou časově náročné. Co dalšího byste měli brát v úvahu při svém dalším rozhodování?

Organizace zájemců o prohlídky 

Jak si vlastně rozvrhnout plán návštěv v nemovitosti, kterou prodáváte? To je někdy úkol, který by si zasloužil samostatnou pracovní sílu. Realitní specialisté si však s takovým úkolem poradí a sladí prohlídky tak, aby to bylo skutečně efektivní. Někdy mohou zorganizovat také aukci, pokud je na konci prohlídkového dne zájemců více, záleží na aktuálním nastavení realitního trhu. Někdy se na smluvenou prohlídku nikdo nedostaví, jindy chce přeložit prohlídku na jiný termín. A makléř mu vyhoví, případně vyfiltruje zájemce, které nepovažuje za věrohodné.

Makléř a jeho letité zkušenosti 

Má zkušenosti s mnoha lidmi a velmi dobře ví, jak postupovat. Na opravdu zajímavou příležitost mívají políčeno desítky kupujících. Čekají, až se na inzertních portálech nějaká podobná objeví a jednají velmi rychle. Makléři o tom vědí. A jsou připraveni jednat i o víkendech nebo v pozdních večerních hodinách, podle toho, jak se se zájemci domluví. Správné nastavení prodejní ceny je dalším faktorem, kvůli němuž byste měli zvážit spolupráci s renomovanou realitkou. Pokud bude cenovka příliš vysoká, zájemci se nepohrnou a příliš nízká hladina je pak výzvou pro spoustu rychlých adeptů, u jiných zase vzbudí nedůvěru, že je s předmětnou nemovitostí něco v zásadním nepořádku. Nabídkové ceny jsou někdy spíše přáním než něčím, co opravdu odráží realitu dnešního trhu, zvláště u inzerátů od soukromých prodejců. A nelze je stanovit podle toho, za kolik prodal nemovitost před rokem soused.

 

 

 

 

 

 

 

prodej-nemovitosti-bez-realitky